Fortsæt til indhold

Sexslave fik tatoveret "Ludertøs" på skambenet

Krimi
Arkiv

En 21-årig prostitueret kvinde, der angiveligt blev holdt som sexslave i en campingvogn, fik bogstaverne LT tatoveret på henholdsvis ballerne og på skambenet. L for 'Luder' og T for 'Tøs'.
Derfor står en nu 53-årig mand tiltalt for rufferi og menneskehandel i Retten i Næstved. Udnyttelsen af den unge kvinde skal angiveligt være foregået i halvandet år. Manden nægter sig skyldig i anklagerne.
"Han har tændt på at eje mig og lade mig være hans ludertøs. Han ejer mig. Det er ham, der bestemmer alt," sagde den 21-årige kvinde i retten ifølge Sn.dk.

Se tv-indslag: Lykkelig luder: "Jeg elsker mit job"
Modsat forklarede den tiltalte mand, at han fik medlidenhed med hende. Han ville bare hjælpe hende, og han påstod, at han har foræret hende mere end 200.000 kroner.

Se også tv-indslag: "Alle mænd var klamme svin"

Retssagen fortsætter torsdag, og der falder dom i næste uge.