Flyvende nyt fra superbørnene
Oplev hæsblæsende vilde spring og smittende livsglæde, når Flying Superkids gæster Haderslev
Årets forestilling byder på den verdenskendte blanding af gymnastik, akrobatik, dans, sang, tumbling & højtflyvende spring, og i år har Flying Superkids ekstra meget nyt på programmet, når de gæster Haderslev torsdag den 6. november.
“Vi forsøger at holde forestillingen i en konstant udvikling, så vores trofaste publikum altid oplever noget nyt og spændende, når de vender tilbage. Men specielt nu, hvor vi næsten lige har optaget ny CD og Show-DVD, er der rigtig mange nye numre og sange. Vi er endda så heldige at have en af verdens bedste cykelartister Jimmy Enoch med i showet i år,” fortæller Svend Godbersen, koreograf på showet.
Flying Superkids har også investeret i en ny kæmpe showproduktion og lysshow, som efter sigende skulle give publikum den helt optimale og intime oplevelse af showet.
Flying Superkids holdet består af helt almindelige børn og unge i aldersgruppen 7-19 år, der går i ganske normale folkeskoler og gymnasier, og som alle er fra Aarhus og omegn.
Billetter købes på: www.flyingsuperkids.com