Fortsæt til indhold

40 års jubilæum hos CP Kelco

Arkiv
Arkiv

JUBILÆUM: Bent Martinussen kan i disse dage fejre 40 års jubilæum på CP Kelco i Lille Skensved.
Han blev i 1974 ansat på CP Kelco (Pektinfabrikken) som smed, men har de senere år været tilknyttet reservedelslageret som ”Workshop Assistant”.
I kraft af smedejobbet har Bent Martinussen tilegnet sig et helt uvurderligt kendskab til fabrikken og dens udstyr, hvilket er en stor fordel i hans nuværende job.
Bent Martinussen har altid deltaget aktivt i sikkerhedsarbejdet og været med til at sætte sit præg på mange sikkerhedsopgaver samt arbejdsmiljøet. Han er en meget behagelig og hjælpsom kollega at arbejde sammen med.
Der er åben reception for Bent Martinussen tirsdag den 11. november kl. 10.00-11.30 på virksomheden i Lille Skensved, hvor kolleger, forretningsforbindelser og familie er velkomne.