ShoppingBAZAR tilbage på Innovationsfabrikken
ShoppingBAZAR afholder endnu en livsstils- og shoppingmesse i de smukke omgivelser
Når messearrangør Dorthe Johannsen, åbner dørene til powershopping af kendte mærkevarer i den smukke IBC Innovationsfabrikken, er det med en messe fyldt med de nye forårstendenser på alle stande.
At messen afholdes i den smukke IBC Innovationsfabrikken, er helt unik og en ekstra stor oplevelse for kunderne, fastslår Dorthe Johannsen. Da messen blev afholdt i september måned, var kunderne yderst begejstrede for at besøge messen, i de helt fantastiske rammer.
110 stande med Danmarks bedste butikker, designere, internetshops, fødevareproducenter m.m. står klar til at forkæle kunderne med designertøj, sko, smykker, tasker, boligdesign, fødevarer, skønhedsprodukter, dyner, briller, møbler, børnetøj m.m. Forårsshopping af nye mærkevarer og kunderne kan spare helt op til 80%.
Jim Lyngvild
Vi gentager succesen med en kæmpestand, hvor Jim Lyngvild og Raunsborg.dk forkæler kunderne med prøvebehandlinger og lækre produkter. Det sker i samarbejde med Birch & Baagø.
Matas Forkælelsesområde
Danmarks største Matas forkælelsesområde er igen med på messen. Her kan kunderne shoppe de kendte produkter og spare helt op til 90%. Shops in shop med nye varer fra Max Factor, Lancôme, Marc Jacobs, Just Cavalli, Hugo Boss m.m.
Masser af kendte butikker og helt nye udstillere
De fantastiske udstillere kommer fra hele landet og der vil være en del kendte lokale udstillere fra Trekantområdet. Der vil også være en del nye udstillere på denne messe, så kunderne kan shoppe helt nye mærkevarer med hjem til foråret, der ikke før har været repræsenteret på messen.
ShoppingBAZAR i Innovationsfabrikken i Kolding foregår den 15. og 16. marts klokken 11-17.
Entrépris er kroner 50 - børn under 12 år gratis. Billetten gælder hele weekenden.