Fortsæt til indhold

KIF Kolding i spil til at vinde europæisk fanpris

I dette års VELUX EHF Champions League er der mere end kampene på spil for fans af KIF Kolding København. Ved at stemme på KIF Kolding København på handballenergy.com kan fans fra Kolding og København hjælpe klubbens officielle fanklub med at vinde en eur

Arkiv
Arkiv

Fans af KIF Kolding København har nu mulighed for at give deres hold en ekstraordinær support. Ved at stemme på holdet som deres favorit i VELUX EHF Champions League på siden handballenergy.com kan de hjælpe KIF Kolding København officielle fanklub med at vinde en stor pose penge til fanaktiviteter.

Bag fankonkurrence står VELUX Gruppen, der er titelsponsor for VELUX EHF Champions League. I konkurrencen tildele VELUX Gruppen 2.000 Euro til den klub der får flest stemmer fra fans, og endnu 2.000 Euro til den fanklub der samlet set opnår det bedste resultat i det gratis managerspil, VELUX Handball Manager på handballenergy.com.

4.000 Euro og store individuelle priser på spil for KIF Kolding København fans
Fans kan deltage i konkurrencen ved at klikke ind på handballenergy.com og deltage i det gratis managerspil, VELUX Handball Manager. I spillet kan de skabe deres eget personlige VELUX EHF Champions League-hold og konkurrere mod de mere end 5,000 fans, der allerede har skabt et hold i spillet, om at vinde eksklusive VIP-billetter til VELUX EHF FINAL4.

Efter registrering kan fansene stemme på KIF Kolding København og hjælpe klubbens officielle fanklub med at vinde prisen for fleste fan og derved 2.000 Euro.

Derudover vil hver fan løbende påvirke sin score ved at sælge og købe spillere og derved bidrage til sin fanklubs samlede score. Den fanklub der samlet set opnår det bedste resultat i spillet vil også vinde 2.000 Euro.

Konkurrencen løber fra nu til den 5. marts 2014.

Om VELUX EHF Champions League
VELUX EHF Champions League er Europas topturnering for klubhåndbold for mænd. I turneringen spiller Europas 24 bedste professionelle håndholdklub fra september til maj om at kvalificere sig til turneringens finalerunde, VELUX EHF FINAL4.

VELUX Gruppen har være titelsponsor af turneringen siden 2010.

I 2013/14 deltager Aalborg Håndbold og KIF Kolding København som de to eneste danske hold i VELUX EHF Champions League. Begge hold ligger placeret til at kvalificere sig til turneringens slutspil.