Kvindernes yndlings-Mix
Modetøjsbutikken Mix i Rådhuscentret forhandler nu også det danske brand House Doctor
Hvilken kvinde elsker ikke at få inspiration til garderoben og boligindretning, og gerne "mixed" under et tag? Det er der nu mulighed for i modetøjsbutikken Mix i Rådhuscentret, som side om side med trends og mode til den moderne kvinde nu også tilbyder interiør.
"Mode, livsstil og boligindretning går godt i spænd, så derfor har vi valgt at udvide konceptet med interiør fra House Doctor," fortæller indehaver Lotte Mark, som har fået mange positive tilbagemeldinger fra sine kunder over tiltaget.
"Kunderne er vilde med de nye produkter, som har et lækkert design til rimelige priser," tilføjer Lotte Mark, som føler at Mix nu er havnet på den helt rigtige hylde.
"Med en bred vifte af mode til kvinderne, kombineret med brugskunst i butikken, er vi nu landet der, hvor vi gerne vil."