Fortsæt til indhold

Så er der rockfest i Det Bruunske Pakhus

Pakhuset gentager succes fra sidste år. Pretty Maids går på scenen næste fredag

Arkiv
Arkiv

Så sker det igen: Det Bruunske Pakhus inviterer til en rockfest af de helt store med Pretty Maids. Dagen er fredag den 4. december. Pretty Maids var også på besøg i december sidste år, og beviste i en propfyldt sal, at de altid er garant for en rockfest af de store, med deres dynamiske, melodiske og publikumsvenlige hardrock.
Ronnie, Ken, Allan, Morten og den nye bassist René Shades udgør et solidt spillende hold.
Live leverer Pretty Maids en blanding af nyt og gammelt materiale fra det meget store bagkatalog. Blandt andet Red, Hot & Heavy, Future World, og den store syng-med-ballade Please Don"t Leave Me - og selvfølgelig vil tracks fra Motherland og det nyeste album Louder Than Ever være at finde på sætlisten.
Det Bruunske Pakhus har taget møblerne ud af spillestedet for at gøre plads til så mange som muligt. Det bliver derfor en stående koncert.