Fortsæt til indhold

UDAY-teamet søger samarbejdspartnere

Den 8. september samler UDAY Haderslevs spændende tilbud på ét sted

Arkiv
Mette Henriksen

Haderslevs nye studerende bydes velkommen med UDAY tirsdag den 8. september med en bred vifte af underholdning.
Formålet med eventen er, at de studerende ikke selv skal gå på opdagelse i byen og dermed risikerer at overse nogle attraktive muligheder.

Bugner af muligheder

Kvinderne bag UDAY, projektkoordinator Lonni Paulsen og marketingskoordinator Nadia Leth Kjeldgaard, er begge studerende på University College Syddanmark og tilflyttere til Haderslev. De ved af erfaring, at det har taget tid at opdage de mange tilbud og muligheder, som Haderslev byder på. De opfordrer derfor alle, som har lyst til at være samarbejdspartner på eventen, til at tage kontakt.
“Det er vigtigt at finde de rette samarbejdspartnere. Vi tager imod alle tips og henvendelser med et smil for at få så meget diversitet blandt boderne som muligt,” siger projektkoordinator Lonni Paulsen.
Hvis du vil vide mere eller er interesseret i at bidrage til UDAY, er du velkommen til at kontakte projektkoordinator Lonni Paulsen på 60243412, marketingkoordinator Nadia Leth Kjeldgaard på 28432781 eller projektleder Marie Skødt på 7266 5137.