Fortsæt til indhold

Perrod nu på Kettingvej

Fotograf Sine Perrod indretter nyt studie og inviterer til reception

Arkiv
Af Svend Mikael Larsen

Alle er meget velkomne til receptionen på fredag den 2. oktober, når fotograf Sine Perrod fejrer de nye omgivelser på Kettingvej 5 i Augustenborg, og samtidig markerer at hun nu har været selvstændig fotograf i 10 år.
"Jeg er super glad for mit nye studie, hvor jeg har fået mere plads og endnu flere muligheder for at udfolde mig kreativt. Det giver lokalerne rigtig gode muligheder for," smiler Sine Perrod, som tidligere har haft atelier i privaten på Vestergade.
Hun løser fortsat alle opgaver inden for fotografering. Det være sig familier, børn, nyfødte, gravide, bryllupper, konfirmander, studenter og erhverv, og det kan foregå i studiet, udendørs eller hjemme hos kunden.
"Jeg har også lavet et nyt koncept, som jeg kalder 'Happy photodays', hvor man bestiller en tid og samtidig aftaler den opsætning, man ønsker. Jeg udvælger derefter det bedste billede, som man får i størrelse 24x30 centimeter. Det er enkelt, og kunden opnår derfor en stor rabat," forklarer Sine Perrod.
"Koncepten henvender sig til dem, som bare skal bruge et enkelt billede til mormor eller til væggen derhjemme, og som derfor ikke har brug for mange billeder i flere forskellige opstillinger," siger hun.
Happy Photodays finder sted én gang om måneden. På hjemmesiden kan man se datoerne et halvt år frem. Næste gang er den 13. oktober.
"Nu glæder jeg mig til at se rigtig mange til min reception, hvor alle er velkommen til at kigge indenfor," lyder opfordringen.
Receptionen er fra kl. 15-18.