Fortsæt til indhold

Opera/operette med brunch

- søndag den 18. oktober på Teaterbygningen

Arkiv
Arkiv

KØGE: Oplev en sprudlende omgang opera/operette perler samtidig med at du nyder en lækker brunch buffet. Det er muligt at opleve søndag den 18. oktober når trioen Opera Appetizer gæster Teaterbygningen i Køge.
Dagens program indeholder kendte operaduetter fra blandt andet Bizets Carmen, Porgy and Bess og ikke mindst en lille sviptur forbi den folkekære operette Farinelli. Tiden flyver i godt selskab, og lige pludselig er det tid til den allersidste dans, og mon ikke der bydes på et ”kirsebær” før kunstnerne går hjem?
Trioen Opera Appetizer har været på vejene i fem år nu. Trioen består af sopran Christina Falk Nielsen, baryton Erlend Tyrmi og pianist Ulrich Stærk ved flyglet.
Arrangementet foregår fra kl. 11 til Kl. 14. Dørene til Teatersalen åbnes kl. 10.30.
Billetter kan købes via www.billetlugen.dk eller Billetlugen tlf. 7026 3267. Fysiske billetsalgssteder er Teaterbygningen i Køge, Turistkontoret på Køge Torv og alle FONA butikker.
pm