Fortsæt til indhold

Kæmpe fødselsdagsfest hos Kvickly i dag

I dag kan du møde Bubber, Zindy Laursen og Fede Finn & Funny Boyz hos Kvickly i Varde

Arkiv
Kim Schou

Når der er fødselsdag, så skal det fejres. Det har Kvickly Varde besluttet sig for, så derfor inviterer de alle folk til en eftermiddag fyldt med underholdning og overraskelser fra i eftermiddag.
"Vi åbner cafeområdet klokken 15, hvor vi præsenterer konkurrencen og konceptet, hvorefter Zindy Laursen går på scenen klokken 15.30," fortæller varehuschef Jimmi Thomsen.
Efter Zindys optræden er der anden præsentation af konkurrence og koncept. Derefter trækkes første runde vinderne.
"Klokken 16.35 præsenterer Ude og Hjemme Bubber inden Zindy igen går på scenen og anden runde vinderne trækkes," fortæller Jimmi Thomsen.

Spisning i teltet

I aften klokken 18.15 er der spisning i det store telt.
"Her kan der købes billet til en lækker menu med blandt andet helstegt pattegris og kartoffelsalat, grøn salat og flutes og klokken 19.15 spiller Fede Finn & Funny Boyz 2 x 45 minutter, så der er lagt op til en fornøjelig og festlig eftermiddag og aften," slutter Jimmi Thomsen.
Fede Finn kommer med en trio, da han er på promotion tour på grund. I dag kan der også vindes gavekort på 1.000 kroner eller en af 20 gaveposer fra Ude og Hjemme bussen foran Kvickly.