Nyt døgnåbent fitnesscenter
Bliver du bidt af en stærk træningslyst sent om aftenen, så kan du altid dreje forbi Power Gym på Tigervej
Et nyt fitnesscenter slog torsdag 15. december dørene op for de træningsglade.
Centeret har døgnåbent, så du kan få træningen overstået, når det passer dig bedst.
Bag centeret står ejer Akbar Jalawan, som er uddannet kostvejleder, personlig træner og som selv har knoklet løs i maskinerne i mere end 15 år.
"Det har altid været min drøm at åbne mit eget fitnesscenter. Det er ikke kun et job for mig, det er min hobby at træne. Jeg vil gerne hjælpe folk til at træne rigtigt, og nå de mål de sætter sig," fortæller Akbar Jalawan.
Centeret er udstyret med tunge amerikanske maskiner. Derfor kan alle få noget godt ud af deres træning, om du er bodybuilder eller kæmper med de ekstra kilo. Der er maskiner til hele kroppen, og maskinerne sikre, at du ikke kommer til at lave øvelserne forkert.
Akbar Jalawan og personalet står altid klar med gode råd, ligesom du kan få personlige kost- og træningsprogrammer af professionelle trænere.
Du finder Power Gym på Tigervej 19 i Køge.