Verdens vådeste valgmøde i Greve Svømmehal
GREVE: Tirsdag den 16. juni kan du møde de lokale toppolitikere til en sund, skarp og sjov debat i Greve Svømmehal. Alle er meget velkomne, og der er gratis adgang.
Hop i vandet med Bertel Haarder. Stræk og bøj med Astrid Krag. Eller tag et par svømmetag med Liselott Blixt. Flere af valgkredsens toppolitikere går i vandet sammen på tirsdag. Og du kan selv gå med til en omgang fælles vandgymnastik. Bagefter er der politisk valgmøde på bassinkanten.
Politisk kommentator Henrik Qvortrup trækker i bademestertøjet og leder slagets gang. Han lover en skarp politisk debat om flygtninge, skat og alt det andet, som vi diskuterer i de allersidste dage før valget.
Alle er velkomne til debatten. Også selvom du ikke vil med til vandgymnastik. I dagens anledning er der både plads til folk i badetøj, morgenkåbe og sommertøj i svømmehallen.
Du kan møde følgende politikere:
Astrid Krag, A. Jeppe Trolle, B. Brigitte Klintskov Jerkel, C. Frederik Damgaard, I. Liselott Blixt, O. Lasse Carl Hagendam Rasmussen, Q. Bertel Haarder, V. Carsten Oddershede, Ø og Rasmus Nordqvist, Å.
pm