Fortsæt til indhold

Vind en sommerferie til Disneyland i Paris

Louis Nielsen i Esbjerg har gang i en eventyrlig konkurrence

Arkiv
Jonas Wrede Hansen

Mangler man et sted at tage hen i løbet af sommerferien, så har Louis Nielsen et godt råd. Hos dem kan man nemlig deltage i en konkurrence, hvor vinderen kan tage familien med i Disneyland i Paris.
"Jeg tror ikke, at Disney figurerne nogensinde går af mode. Det er et udødeligt univers Walt Disney har skabt, og det kan vi også mærke hos os i form af, at briller med Disney figurer er de absolut mest populære valg, når ungerne skal have briller," siger chefoptiker Michael Grøn hos Louis Nielsen i Esbjerg.
Alle, der har lyst til at deltage i konkurrencen, kan kigge ind til Louis Nielsen i Esbjerg og udfylde en konkurrencekupon, hvor man skal svare på spørgsmålet om, hvad den populære film Frost hedder i originaludgaven på engelsk.
Sidste Tilmeldingsfrist er søndag 31. juli, og vinderen trækkes og får direkte besked fredag 5. august.