Trampolinpark åbner i Odense
Selskabet Jumping Fun åbner Danmarks første trampolinpark i Odense til oktober. Selskabet overtager 15. august det lejemål på Edisonvej, hvor legelandet Løvens Hule netop har måttet lukke på grund af økonomiske problemer.
Jumping Fun begynder derefter installation af den indendørs trampolinpark med et samlet areal på cirka 2.000 kvadratmeter.
Parken bliver udstyret med alt inden for trampoliner med masser af sjov for alle fra 2-99 år, lover selskabet. De små får deres helt eget beskyttede område, med forskellige trampoliner, skumgrav mv., så der er plads til leg, motorik og udvikling.
For alle andre vil der være såvel vandrette som skrå trampoliner, basket, forhindringsbaner, skumgrave, parkour, extreme area med mere.
Jumping Fun satser også på arrangementer som fødselsdage, diskoteksaftener, trampolinfitness, forælder/barn-seancer, firmaarrangementer mv. I en ny restauration vil det være muligt at købe fastfood, kolde og varme drikke.