Fortsæt til indhold

Lurpak giver ny mad-inspiration

Arkiv
Arkiv

Der er godt nyt til dem, der elsker at bage og lave mad. Lørdag 12. november kommer et rullende Lurpak-køkken nemlig på besøg i Kolding.
Her kan man få nye tips til madlavning og bagning, når Lurpak viser mulighederne med den nye produktserie Lurpak Cook's Range.
Der vil også være rig mulighed for at få en god snak med Lurpak-assistenterne, forkæle smagsløgene og vinde en goodiebag med Lurpaks nye produktserie.
Lurpak-køkkenet står ved Bilka på Skovvangen 40-42 fra 12-16.
”Vi vil gerne give danskerne ny inspiration til madlavning og bagning. Og det er bare sjovere at lave mad, når man har de rigtige redskaber. Derfor skaber vi et rum, hvor vi giver inspiration til at lave mad og bage med Lurpaks nye serie Cook's Range. Og der vil naturligvis også være mulighed for at smage på maden. Vi glæder os meget til at komme forbi Kolding,” fortæller Anne Kjeldsen, Senior Category Manager hos Arla, i en pressemeddelelse.