Fortsæt til indhold

Chris MacDonald om drivkraft

Børneafdelingen får pengene fra billetsalget

Arkiv
Arkiv

Drivkraft er fællesnævneren ved et arrangement med Chris MacDonald 29. november. Først og fremmest fortæller den kendte inspirator og foredragsholder om motivation og drivkraft og hvordan man opnår begge dele – og dels går alt overskuddet fra billetsalget til Børneafdelingen på Roskilde Sygehus. Velgørenhed er også drivkraften bag teamet, som har arrangeret aftenen. Det er tre studerende fra uddannelsen Leisure Management v. University College Sjælland.
- Vi håber, at mange vil være med til at støtte vores lille projekt og samtidig få en fantastisk aften med top-motivatoren Chris MacDonald, som ikke har fået en pris for at være Danmarks bedste foredragsholder inden for sundhed og humor for ingenting”, siger Maria Didriksen, som er en af arrangørerne.
Foredraget holdes på Trekroner Forskerpark 4, tirsdag 29. november kl. 19. Billetterne kan købes på billetto.dk/events/chris-macdonald-ingen-ko-paa-isen.