Line skal tiltrække krydstogtskibe
Line Tange er ny Cruise Manager og skal sørge for, at krydstogtrederier vælger Fredericia som destination
Line Tange er ansat som Cruise Manager i ADP A/S pr. 1. december 2016, og skal være med til at drive den fortsatte vækst og udvikling af Cruise Fredericia.
Siden 2012 har ADP i samarbejde med Fredericia Kommune og Visit Fredericia arbejdet på at gøre Fredericia til Region Syddanmarks foretrukne krydstogtdestination.
Line Tange skal nu styrke salgsindsatsen og sikre, at Fredericia bliver 'top-of-mind', når krydstogtrederier vælger destinationer. De øgede salgs- og netværksaktiviteter vil desuden blive koordineret med Fredericia Kommune, som ligeledes ansætter en ny cruise koordinator.
Line Tange kommer fra en stilling som Corporate Client Manager ved Legoland® Hotel- og Konference. Hun starter i ADP med deltagelse på et internationalt cruise netværksmøde i Hamburg, og skal løbende deltage på messer, netværksmøder og salgsmøder hos krydstogtrederierne.