Fortsæt til indhold

Guld fra gæsterne

Agerskov Kro & Hotel er et af tre danske hoteller, som modtager guld i Hotel.Coms "Loved by guests awards 2016"

Arkiv
Peter Rasmussen

Det er hotelgæsterne, som er dommere når Hotels.Com verden over belønner de hoteller, som gør det bedst. Og det er ikke uden betydning at få en god bedømmelse af sine gæster.
Faktisk betyder andres vurdering rigtig meget når vi skal beslutte os for hvor vi vil overnatte når vi skal tilbringe nogle dag i et land og på en egn.
Hotelsitet Hotels.Com belønner verden over hoteller på baggrund af gæsternes bedømmelser. Tre danske hoteller har i 2016 opnået guldbedømmelser. Det er Stella Maris Hotel de Luxe i Svendborg, Hotel og Restaurant Fru Larsen i Langå samt Agerskov Kro & Hotel i det sønderjyske.
"Det, der gør vores prisuddeling særlig, er, at det er hotelgæsternes favoritter. Det er de 20 millioner verificerede anmeldelser fra gæsterne, der gennem deres personlige vurderinger har kåret de 2.700 hoteller. 'Hotels.com Loved by Guests Awards 2016' anerkender ikke kun de guldvindende hoteller, som er rated med mindst 4,7 ud af 5, men hjælper også gæsterne til at få et overblik over de allerbedste hoteller i hele verden,” fortæller Elena Novokreshchenova, Director of Global Content for Hotels.com.
Alle guldvindende hoteller vil modtage et indrammet certifikat og vinduesmærkat, ligesom hotellerne på deres sociale og digitale medier kan fremvise gæsternes rating. Hotels.com opfordrer gæster til at dele deres mest mindeværdige hotelophold på Facebook, Twitter og Instagram ved hjælp af hashtagget #LovedbyGuests.