Flot opvisning af flyvende superbørn
Flying Superkids Junior gav opvisning hos Max Due A/S i søndags
Kunderne hos bilforhandleren Max Due A/S fik sig lidt af en oplevelse søndag den 8. maj, da holdet fra Flying Superkids Junior besøgte forretningen.
Her optrådte de med en blanding af gymnastik, spring, akrobatik og dans. Holdet består af omkring 25 gymnaster i alderen 6-12 år, og at deres akrobatiske evner er noget ud over det sædvanlige fik gæsterne hos Max Due A/S altså bevis for ved opvisningen, hvor der var gratis adgang.
Flying Superkids startede som et ganske almindeligt gymnastikhold, men har i årenes løb udviklet sig til et internationalt anerkendt gymnastikfænomen, og juniorholdet består af børn, der er lige på kanten ttil at slippe gennem nåleøjet og blive en del af det verdenskendte showhold.