Nybolig styrker sin position
Tre af Odenses bedst sælgende ejendomsmæglere slår sig nu sammen
Bahadir Demirhan har i flere år været indehaver af Nybolig Skibhus, og han gik fra nytår sammen med ejendomsmæglerne Michael Thomsen og Tommy Led, der hidtil har drevet ejendomsmæglerforretning i Tarup.
Fem forretninger
Sammen har trioen købt Nybolig-forretningerne i Tarup, Næsby og Dalum-Hjallese. 37-årige Michael Thomsen og 38-årige Tommy Led har været indehavere af det Odense-baserede Ejendomsmæglerfirmaet Thomsen & Led, der nu fusioneres ind i Nybolig.
De tre lokalkendte ejendomsmæglere etablerer i forbindelse med ændringerne en helt ny forretning - Nybolig Odense Lejligheder - på adressen Klaregade 20 i hjertet af Odense. Med den nye struktur er de tre ejendomsmæglere i fællesskab blevet indehavere af fem Nybolig-forretninger i Odense fra årsskiftet, idet Michael Thomsen og Tommy Led også blev medejere af Nybolig Skibhus, som den 33-årige Bahadir Demirhan hidtil har haft alene.