FestiSall spillede på alle tangenter
"Fantastisk stemning, supergod musik og godt vejr! Jo, FestiSall 2015 blev præcis den herlige og gode oplevelse, det plejer at være", beretter en glad, men træt formand, Bjarne Frost Hansen, grundlæggeren af FestiSall.
Vejrguderne havde forbarmet sig siden forrige weekends regn og rusk, så festivalen fik fornøjelsen af en lun og tør dag uden for megen vind.
"Vi er meget taknemmelige og stolte over, at det endnu en gang er lykkedes os at tiltrække så mange dygtige og dedikerede musikere, som ganske gratis stiller op og er med til at give alle gæsterne en fantastisk oplevelse", fortsætter Bjarne Frost Hansen.
Guleroden giver gejst
”FestiSall 2015 blev ikke nogen publikumsrekord, men det er heller ikke noget mål for os i bestyrelsen," forklarer formanden, og fortsætter:
"Vi er mere end tilfredse, når arrangementet forløber godt i en kærlig og god stemning, og gæsterne så klart giver udtryk for, at de har haft en super hyggelig oplevelse. For bestyrelsen er det "hele guleroden" i forhold til det frivillige arbejde.”