AD Egnsteater
Hej Lars
I onsdags godkendte byrådet vores nye egnsteateraftale for 2025-2028, hvilket vi jo er enormt glade for herinde på Syddjurs Egnsteater.
I forbindelse med den nye aftale, er der sket nogle ændringer – eks. får vi igen mulighed for at have et større fokus på at være børne-unge teater. Vi er i disse dage i fuld gang med at revurdere vores visioner og formål, og at lande vores strategi for den nye periode.
D. 11. marts har vi møde med hele bestyrelsen og teatrets ansatte, hvor vi skal arbejde med vores kernefortælling. Vi arbejder desuden med at opdatere vores visuelle udtryk, så det kommer til at stemme overens med teatrets kommende profil. Det bobler med nye tiltag og spændende projekter for de kommende år, så borgerne i Syddjurs kan godt glæde sig!
Vi vil rigtig gerne invitere dig ind til en kop kaffe en af dagene efter d. 11. marts og fortælle om, hvad det er vi har gang i og planerne for vores kommende egnsteaterperiode. Eks. onsdag d. 13. formiddag (før kl. 13) eller d. 14. efter kl. 11. Kunne det have din interesse?
Venlige hilsner
Christina Mattson
PR- og kommunikationsansvarlig