Fortsæt til indhold

Benzinpenge til ungdommen i i.f. mols

Det er OK at tanke, når det giver gode penge til ungdomsarbejdet i i.f. mols

Samfund
Af Martin Schultz

Hver gang en kortkunde tilknyttet i.f. mols' sponsoraftale med OK tanker benzin i Tved, tilfalder der i.f.mols et fast ørebeløb per liter tanket benzin.
i.f.mols fik forleden overrakt den årlige bonuscheck fra OK, der i år lød på hele 23.265,52 kr. Idrætsforeningen har gennem mange år haft et vellykket og godt samarbejde med Dagli'Brugsen Tved og har dermed også en sponsoraftale med OK.

Der trækkes lod om gavekort

Beløbet til i.f.mols betales ligeligt mellem OK og Dagli'Brugsen Tved, og lørdag 11. december vil i.f.mols, Dagli'Brugsen Tved og OK fejre det flotte resultat.
”Der bydes på gløgg og æbleskiver i Brugsen og der trækkes lod om et OK gavekort til en værdi af 500 kr. blandt de fremmødte kortindehavere,” fortæller Inge Boie fra i.f. mols.