Fortsæt til indhold

Mød Jeppe Kofoed i Kolding

Samfund
Arkiv

Socialdemokraternes spidskandidat til Europaparlamentsvalget den 25. maj Jeppe Kofod gæster Kolding bibliotek den 23. april kl 19:00.

Europaparlamentsvalget nærmer sig, og Socialdemokraternes valgkamp bringer spidskandidat Jeppe Kofod til Kolding. Arrangementet er lavet af de lokale socialdemokrater i Kolding, der glæder sig til debatten med partiets spidskandidat Jeppe Kofod.

Folketingskandidat fra Kolding Christian Rabjerg Madsen er ordstyrer og ser frem til en debat om EU's betydning for almindelige danskeres hverdag.

”Debatten om EU fylder rigtig meget i medierne for tiden, så jeg er glad for, at Jeppe Kofod kommer til Kolding. EU spiller en stor rolle i kampen mod socialdumping, hvilket jeg glæder mig til at debattere med Jeppe Kofod. Mødet er åbent for alle, og jeg håber, at mange koldingensere udnytter muligheden for at blive klogere på EU”, siger folketingskandidat Christian Rabjerg Madsen (S).

Debatmødet med Jeppe Kofod er kl. 19-20 på Kolding bibliotek. Mødet er gratis og alle er velkomne.