Fortsæt til indhold

Hvem skal have titlen “Årets Forretning”?

Kunderne kan igen i år være med til at vælge Årets Forretning på Djursland

Samfund
Anette Bonde

I de kommende uger kan læserne være med til at bestemme, hvem der skal bære titlen “Årets Forretning” i det næste års tid.
Den forretning, der vinder titlen, får overrakt en pokal med indgravering af forretningens navn og retten til at have den udstillet i det kommende år.
Kandidaterne præsenteres i Djursland Weekend i ugerne 34, 35, 36, og 37, og forretningen med flest stemmer præsenteres i avisen i uge 39.

Vinderen får gavekort

Rundt omkring i butikkerne ligger der i ovennævnte uger stemmesedler, som kunderne kan udfylde og aflevere i den enkelte butik.
Du kan også udfylde kuponen, som bringes i avisen - og indlevere den i en af de deltagende forretninger eller på Lokalavisen, Bredgade 4A i Kolind.
Her på nettet kan du også stemme via din computer eller din tablet
- p.t. kan du ikke via din mobil.
Stem senest lørdag 12. september - husk at begrunde dit valg.
Blandt dem som stemmer på vinderen udtrækkes et gavekort på 2.500 kroner til den vindende forretning.