Fortsæt til indhold

Store muligheder med nyt fotostudie

Lokal reklamefotograf holder receptionsfest på fredag

Samfund
Af Kim Skovrup Andersen

BB-Studio, der ligger på Arresøvej 48 i Risskov, inviterer lokale erhvervsfolk til receptionsfest på fredag 10. juni klokken 14.
Kvinden bag, Bente Binderup, er sponsor for Bakken Bears og har derfor brugt den 218 centimeter høje basketspiller, Chris Christoffersen, som blikfang til receptionsinvitationen.
“Jeg synes selv, det er et sjovt billede, der ikke er manipuleret. Det er et udtryk for min grundholdning med at skabe de teknisk bedste billeder allerede ved optagelsen,” siger Bente Binderup.

Fotokonkurrence

Til receptionsfesten vil der være en fotokonkurrence, hvor man kan forsøge sig som fotomodel ved en opstillet stand i studiet. Man skal blot medbringe en rekvisit fra ens virksomheder alternativt noget, der fortæller om ens fritisinteresse, hvorefter man bliver foreviget. Bedste foto vinder en flaske bobler.