Vi får kontor-plads i Hammel
FavrskovPosten har fået en kontor-plads i Hammel. Endda et kontor i det samme lokale som før på Banealle, tæt på Miko Torv.
Vi glæder os til igen at have en fysisk adresse i Hammel. Og vi glæder os til i større grad at være en del af byens puls.
Igennem det seneste halve år har FavrskovPosten haft kontor i Aarhus, men du har ofte kunnet se vore mediekonsulenter i gadelivet og du har kunnet træffe os journalister til store og små begivenheder.
På Banealle bliver vi en del af et kontorfællesskab med andre driftige erhvervsdrivende i samme hus. Og det er netop det, vi gerne vil støtte. Derfor giver det mening, at vi på den måde er tilstede i Hammel.
Efter planen rykker vi ind om et par uger.
Politikens Lokalaviser, der ejer FavrskovPosten, opkøbte tidligere på året FavrskovAvisen. Derfor er vi alle flyttet sammen med FavrskovAvisen på adressen Østergade 4 i Hadsten, på den gamle banegård.
Så nu er FavrskovPosten tilbage i Favrskov - på to adresser.