Erhvervsrådet holder nytårskur
Anna Thygesen kommer forbi Favrskov Erhvervsråds traditionsrige nytårskur 24. januar, der i 2018 foregår hos Landbrugsrådgivningen LMO i Søften.
Her samles Favrskovs erhvervsliv, politikere fra byrådet og embedsmænd fra den kommunale forvaltning til et par timer med champagne og tapas og netværks-muligheder.
Dagens hovedindlæg kommer fra Anna Thygesen, der taler om “Branding og gennemslagskraft - fra skandaleramt til succesfuld erhvervskvinde”.
Hun er nu direktør i kommunikationsbureauet WeDoCommunication, men blev kendt for at være involveret i PFA-skandalen med Kurt Thorsen og Rasmus Trads, hvor hun blev frikendt. Anna Thygesen leverer indlæg med kant, tempo og nærvær - og hun lover at skyde med skarpt til nytårskuren.
Favrskov Musikskole vil også underholde undervejs.